UPOZORNĚNÍ: Na hřbitově v Drahovicích je v zimním období vypnutá voda, není tedy možné plnit konve.___Na Linhartu platí zákaz parkování mimo vyhrazené parkoviště. Osoby s průkazem ZTP a ZTP/P mohou zaparkovat naproti lanového centra.___Momentálně nenabízíme možnost samovýroby dříví v lese.
Těží se podle lesního hospodářského plánu, ke kterému se vyjadřuje orgán ochrany přírody, případně kůrovcové či jinak poškozené stromy. Těžba se provádí motorovými řetězovými pilami, větší plochy s lepší přístupností pomocí harvestorové technologie. Harvestor je stroj, který uchopí kmen, odřízne, odvětví a nařeže na požadované délky, které vyskládá na odvozním místě. Jeho práce je velmi rychlá, ale pro lázeňské lesy využitelná pouze z části právě kvůli nevhodnému terénu.
Na těžbu navazuje pěstební činnost. Ta je závislá na ruční práci lesních dělníků. Semenáčky se pěstují v lesních školkách. Školky ovšem nepokryjí veškerou výsadbu, a proto se ještě další sazenice nakupují. Jedná se průměrně o 45 000 sazeniček za jeden rok. Než se začne sázet, musí se připravit plocha – což znamená nanosit klest na hromady a spálit ho nebo rozštěpkovat. Terén lázeňských lesů je svažitý, skalnatý a slunný. O sazeničky je třeba dále pečovat, aby vyrostly pro další generace. V zimě jsou ohroženy zvěří, proto jsou určité paseky zabezpečeny ploty. Jedle vyžadují pro svůj raný růst stín. Část výsadby bohužel ničí návštěvníci pohybem v lese mimo vyznačené trasy nebo odhazováním odpadků, které se nerozloží ani za sto let.
Lázeňské lesy se zabývají i zpracováním vytěženého dříví. Na vlastní pile, tzv. katru, se měsíčně pořeže průměrně 200 kubíků dřeva. Část se prodá formou řeziva, ať už stavebního či jinak upraveného, zbytek se zpracuje v truhlářské dílně. Odtud vychází nejen stavby, se kterými se můžete potkat v lese – altány, lavičky, informační tabule, krmítka, budky, ale i zakázky pro veřejnost. Méně kvalitní dřevo je zpracováno na palivo. O tom by mohlo vyprávět mnoho zákazníků, kteří po více než 10 let odebírají kvalitní palivo, tvrdé bukové či dubové, měkké březové, a samozřejmě i jehličnaté – smrkové v potřebných délkách nebo naštípané. Většinou se prodává palivo z čerstvě pokácených stromů. Pro kvalitní topení je proto třeba udělat si minimálně roční zásobu a nechat ho vyschnout. Vlastní autodoprava je využívaná právě na rozvoz řeziva a paliva k samotným zákazníkům.
Lesní pedagogika je součástí aktivit lázeňských lesů téměř 20 let. V roce 2020 se zde konaly i první lesní příměstské tábory, kterých se zúčastnilo 112 dětí. Hlavním cílem je vysvětlit, že les je třeba chránit. Je domovem rostlin a dřevin a útočištěm pro mnoho živočichů. Bez něj bychom tady nebyly ani my! Vždyť kde se drží voda, kde se můžete najíst z nalezených plodů, kde dýcháte nejčistší vzduch, kde si pohodlně sednete a v klidu budete naslouchat šumění větru? Les, lázeňský o to čistší, esteticky krášlený – dík za něj patří především všem lesním „mravenečkům“ – lesním dělníkům, těžařům, truhlářům i lesníkům!